Elementum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Светът на елементите.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Близо до теб!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
AuthorMessage
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 8:23 pm

-И аз май й дадох достатъчно голям повод...-пое си дълбоко дъх,всичко се променяше толкова бързо.-Винр?Мога ли...има ли някакъв начин да ти помогна тук...Защото не знам какво да направя.
Сведе глава,вече спирала не й трябваше,за да я стопли.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 8:32 pm

- Не съм сигурен... За мен и отношенията ми ли говориш? - ако беше така... Той самият не знаеше как да ги управи. Чувстваше ясно студенината в иначе силния огън на Муртаг. Странно беше, знаеше, че лилавокосия има свои силни страни, но сякаш сега бе толкова далеч. И лошото беше, че понякога просто прекратяваше нещо завинаги.
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 8:40 pm

-Мхм...Може би не е моя работа,но затова питам...Защото искам да направя нещо,но не знам какво.И не знам,дали ще те ядоса...Или ще те накара да се усмихнеш...Затова питам.
Беше като едно голямо дете...
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 8:46 pm

- Искам да говоря с него... Но той няма да иска... Дори да изглежда, че ме слуша, не е така. Пренебрегва ме... И знам защо. Всъщност, вината не е на никого, но... Не аз бих се ядосал.. Не смея да ядосам него... Виждал съм го ядосан.. И ми се струва, че ако започна да му се обяснявам, ще се ядоса отново. - замислено каза накрая това, което си беше мислил досега под дървото
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 8:51 pm

-Гоменасай.Щом се оправиш,ако искаш,ще можем да продължим.-откри едно око,да го погледне.-Искаш ли да те оставя да си починеш още?
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 8:54 pm

- Не, няма проблем... Ти си почини, тук поне няма да ни гонят сутринта... Беше глупаво изобщо да идвам насам... Как ми беше хрумнало, че ще ми прости? - усмихна се, после се скри в тревите, където се просна под короната на дървото. Преди години, беше по-малък, а дървото си беше огромно.. Сега не се беше променило...
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 9:02 pm

-Може би...ти е простил отдавна,просто...не го е осъзнаааАПЧИХ!-развален момент.-Или...апчих!...или не иска да си признае?
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 9:10 pm

- Или чака аз да се сетя?... Не знам... За него хората винаги говорят странни неща. Досущ като за човека, който го е отгледал... Малко или много, това ме е карало да стоя далеч от него... Дори и сега. Затова не знам как да го питам. Ще е глупаво да си предаваме съобщения чрез Ризел.. Тя като че ли го познава най-добре.
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 9:16 pm

-Ммм...
Потъна в мислите си за пореден път.Нищо не можеше да стори...можеше да приказва,но нямаше да я слушат.Искаше да помогне...но нищо не можеше да стори.Беше толкова безполезна насред хора...и дракони.
-Гоме...насай...-както се беше излегнала на тревата,се унесе в мисли и задряма.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 9:38 pm

- За какво ли... - прошепна синекосия, който вече се беше успокоил, листата на зеленото дърво леко шумоляха над главата му.
Някъде малко по-надалеч от тях, чернокоската нервно редеше чаши върху масата на двора.
- Не бъди толкова строг с него!
- Той сам си го искаше...
- Момчето съжалява, но го е страх.
- Знам, Рири, знам... Но какво мога да сторя?
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 9:45 pm

Малките пламъчета се върнаха,да я стоплят и успокоят...
" -Мамо!МАМО!НЕ,МАМО,НЕ!
Няколко чаши паднаха от лавиците и се натрошиха на парчета в малките й крачета.Две силни ръце я държаха от мъртвото тяло в леглото,в края на стаята.
-Мамо!Исках да ти помогна,мамо!Но нищо не направих!Мамо,върни се,върни се,моля те!Бабо,пусни ме!
Щеше да се удави в собствените си сълзи.Старицата само я хвана по-здраво,буквално я изхвърли от стаята и тръшна вратата.Ключалката изщрака,но детето не спря да думка по вратата с юмруци.
-МАМОО!"
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 10:20 pm

Лилавокосият въздъхна след като чернокосата продължаваше ядосано да прибира нещата от масата.
- Защо пък ти да ми се сърдиш? - възмутено каза накрая и я загледа как троснато счупи едно от шишетата, розовата течност се разля по масата и изцапа босите й крака в тревата.
- Не си честен... По дяволите, мислиш ли, че той би постъпил така с теб? Това е жалко! - извика накрая и му обърна гръб... Толкова много ли държеше на момчето, което ги беше изоставило преди години? Всъщност... Май беше права... Той беше момчето, което беше подтикнало Винр да избяга... Винрправеше това, което Муртаг беше правил като дете... - МРАЗЯ ТЕ!
- Но... Какво да направя...
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 10:27 pm

"-Нищо не можеш да свършиш като хората,дете!-изкрещя й високата фигура,извисяваща се като планина пред нея.-Колко още прибори ще счупиш,докато накрая не разбереш как се мият чинии,а?!
-С-съжалявам...
Една тежка ръка я запрати към стената на кухнята.Целият ресторант се разтресе...
-Не ми пука дали има къде да отидеш!Махай се!Само неприятности създаваш!
-Но аз...аз...
-Махай се!"
-УА!-рязко се надигна,събудила се от кошмарите...
И успя да се халоса в един от по-ниските клони.Карък...
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 10:31 pm

- Беше страшно, цялата се изпоти! - тихо каза със събуждането й синекосия, който беше близо до нея от няколко минути - Ще ти излезе цицина! Дай да видя, май боли... Добре ли си?
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 10:44 pm

Джени примига няколко пъти,да се поосъзнае...спомените,те...тя не искаше пак да стане така!Където и да отидеше,винаги ставаше така!С когото и да се срещнеше,все ставаше така...Пламъчетата около нея се изпариха,колкото за миг да се появят в очите й.Нямаше да стане така този път...
Протегна ръце и бавно дръпна синекосия към себе си.Положи главата му на рамото си,а след това уви ръце около него.Не беше много,но това беше нещото,което можеше да направи сега...
-Питат ме винаги защо си правя труда да им помагам...защо си губя времето...може би е защото искам да видя поне един да се усмихне,защото аз съм била там за него...И може би защото съм спец в драматизирането...
След кратка пауза,тя си пое дълбоко дъх:
-Всичко ще бъде наред...ще видиш...
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 10:50 pm

- Добре Джени, аз ти вярвам... наистина. - каза той накрая, преди да се опита да се отскубне. - Дори мога да ти помогна в каквото и да си намислила.
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 10:59 pm

-...Бааааака!-трясна му един юмрук в главата,изглеждаше ядосана.
Изправи се рязко на крака,този път даже клонът се отдръпна.
-Така ли?!Добре...Добре!Прави каквото искаш,аз се опитах...Не стана!Брей,каква изненада!
Пламъци се разгоряха в юмруците й.
-Оправяй се сам!На кой му е притрябвало едно малко,тъпо,наивно и слабо момиченце!-изръмжа му насреща,преди да тръгне да крачи през тревата,далеч от него,далеч от къщите,далеч от дървото и раницата.-И не тръгвай след мен!-извика му накрая,преди да изчезне зад хълма.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 11:09 pm

- Послушай я... Оттатък Ризел е в същата посока... И двамата с теб направихме днес подобни грешки. - стоеше доста настрана, но, да естествено че ги беше чул.. Но както изглеждаше говореше истината.
- И не смееш.. да я последваш?
- Шегуваш ли се? Това е страшно, я гледай. - кимна някъде към далечината, където на равни интервали от време се появяваха фонтани и фонтани вода - Не знаем как да говорим с теб, малкия.
- Но това е, това е...
- Стоп! Не се изправяй... Може и да са прави. Макар че няма да постигнем общо съгласие... Ако твоята приятелка се присъедини към Ризел, скоро ще имаме ледени статуи, така да се каже... Огън и вода...
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 11:21 pm

Както той каза,много скоро зад хълмовете кълба от огън започваха да хвърчат насам-натам като фойерверки.Стени,направо кули,сякаш щеше да изгори цялото село!
-Бака!-удари ръце в камъка,пред който се беше строполила на колене.-Бака!БАКА!БАКАААА!
С всяко 'бака',имаше удар.С всеки удар,имаше огън.С всяко кълбо огън,имаше и болка.Ръцете й започнаха да кървят,но това не й направи особено впечатление.Накрая ги зарови насред косите си,допря чело до земята и започна да ридае...
'Ти нищо не можеш!'
'Защо си тук?!Само проблеми да създаваш?!'
'Махай се!'
'Боклук!'
'Срамота!'
'Къш!'
Затова беше самотна.Вървеше по света сама...съвсем сама...Но сега,сега май не беше сама,но това беше още по-зле.Както беше гледала майка си как умира,както беше стояла до леглото й,нищо друго не беше сторила,сега така гледаше тревогата на Винр отстрани.Беше се опитала,беше казала всичко,което мислеше,което чувстваше,но пак...пак се провали ужасно!
Свали ръце и ги погледна...сигурно беше счупила по някое кокълче,и пръст може би...Кръв.Беше като кръвта,която се беше стичала по устните на мъртвата й майка.Беше като кръвта,която баща й бе пролял във войната.Беше като кръвта,която палтото й беше попило.Беше като кръвта,която все още 'красеше' ризата й...
-Безполезна...безполезна.-изхълца няколко пъти,преди да покрие лице и да се омаца още повече.-Безполезна!
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 11:29 pm

- По дяволите, не си безполезна! Виж какво направи!? Разрани се заради нищо? Помисли ли за болката!? - той май отново беше избягал. От разговора, от всичкото спокойствие там.. Но този път вече знаеше, че лилавокщосия не беше тъп.. И лилавокосия знаеше причините... Винаги беше знаел, дори да не беше споменал. Че кога? Непослушното хлапе винаги бягаше... Той хвана ръцете й внимателно, за да ги погледне. Това беше ужасно... - Не винаги човек е способен да направи нещо за другите... А ако те не се вземат в ръце, ако не слушат съвети, ако не си мръднат пръста да се опитат... Усилията понякога са безполезни. Ти направи достатъчно тук, за бога, не се наранявай!
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 11:33 pm

Акъла й изкара,меко казано...
-К-казах ти да не тръгваш след мен!-накрая стисна очи и се опита да се дръпне,но не се получи.-Какво искаш от мен?!Не ме боли!Въобще не ме боли!А пък и ще се оправя,това е нищо!
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 11:43 pm

- Аз реших да дойда след теб! - строго отбеляза той, макар че не искаше да я стиска силно - Знам, че те боли, не ме лъжи! Не искам да ме лъжеш! Знам, че боли... Не само ръцете ти, боли те от нещо друго. Не искам да знам от какво, не искам да те накарам да ми кажеш. Та ние едва се познаваме. Просто знам, че те боли, а не трябва.
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptySun Jun 28, 2009 11:47 pm

-Ако проблема беше,че ние двамата едва се познаваме,мислиш ли,че в момента част от болката би била заради това,че аз се опитах да те успокоя,но ти едва ли не избяга от мен?!-скандал,скандал!-Ето ти нещо ново,което да разбереш!Привързвам се за хората като паразит!Стига да ми бъде даден шанса!Много си се прецакал,драги,защото от мен няма да се отървеш скоро,колкото и пъти да ме докараш до състояние,в което да си троша крайниците!
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Golden^Fool

Golden^Fool


Posts : 330
Join date : 2009-06-26
Age : 31
Location : У АрабастУ

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptyMon Jun 29, 2009 12:01 am

- Аз не искам да се отърва от теб. Щях да те последвам, ако беше от хората, които си тръгват сами рано сутрин по тъмно. Няма да ти позволя да се изпочупиш... Ще опитам да не го позволявам. Мога да спра и да бягам, ако това би премахнало част от яда или болката. Хората гонят драконите, драконите могат да се променят. Ако им бъде даден шанс да направят нещо за някого.
Back to top Go down
Shikkeh
Imba откачалка
Shikkeh


Posts : 540
Join date : 2009-06-26
Age : 29
Location : Под леглото :3

Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 EmptyMon Jun 29, 2009 12:06 am

-Но ти няма какво да направиш за мен...-спря да се бонтува,но сълзите станаха по-тежки.-И аз не искам да се променяш!Не...исках само да ти помогна...не искам да се променяш против волята си...само за да спра да плача...Искам да съм добър приятел,да мога да се справя с това,да мога да спра да бягам от това!
Погледна на нищо приличащите си ръце.Прехапа устни,наистина беше глупава...
-Аз...аз...-опита се да ги свие в юмруци,но внезапната силна болка я накара да стисне очи и да пусне сълзите да се стекат надолу по бледите й бузи.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com/
Sponsored content





Близо до теб! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Близо до теб!   Близо до теб! - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Близо до теб!
Back to top 
Page 3 of 11Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Elementum :: Фламер :: Крудика-
Jump to: